Posted on: 7 maja, 2020 Posted by: admin Comments: 0

Klastry Polskie – Poznaj jakie możliwości dajce przyłączenie się do Klastrów Branżowych

 

Klastry branżowe to miejsca współpracy przedsiębiorstw, instytucji otoczenia biznesu i sektora badawczo rozwojowego, np. uczelni czy instytutów. Każda z tych grup podmiotów w klastrze realizuje określone cele związane ze swoją działalnością i uzupełnia się w zakresie narzędzi, wiedzy, integracji rozwiązań, zwiększając synergicznie potencjał jednostki, która korzysta ze współpracy.

 

W klastrach nie tylko można podwyższać jakość swoich usług, ale można również zwiększać innowacyjność i tworzyć połączenia zmniejszające koszty. Korzystać z pozycjonowania swojej marki na rynku krajowym i międzynarodowym a także proponować narzędzia współpracy, które powodują większą integralność z otoczeniem społeczno-gospodarczym i naukowo badawczym.

 

Przykładami narzędzi, które w interesie każdego z podmiotów stanowią wartość są na przykład, możliwość uczestnictwa w darmowych szkoleniach, webinariach, tworzenie wspólnych łańcuchów dostaw, korzystanie z lejków sprzedażowych, brania udziału w większych przedsięwzięciach, projektach czy przetargach, lub rozwiązywania problemów prawno gospodarczych w szybki, zdecydowanie mniej kosztowny sposób, np. pomoc prawna, doradcza, konsulting czy sądy arbitrażowe.

 

Aby wybrać swój klaster wystarczy przejść na stronę ww.klastry-polskie.pl wybrać klaster, najbardziej zbieżny ze swoją działalnością i zgłosic swój udział w formularzu na stronie. Dla Firm świadczących usługi komplementarne np. doradcze, konsultingowe, szkoleniowe, informatyczne istnieje dodatkowa forma współpracy w charakterze partnera, umożliwiająza współpracę z przedsiębiorstwami różnych branż, na poziomie każdego klastra.

 

Lista dostępnych klastrów:

klaster-automatyki.pl

klaster-budowlany.pl

klaster-chemiczny.pl

klaster-energetyki.pl

klaster-it.pl

klaster-logistyki.pl

klaster-medyczny.pl

klaster-odziezowy.pl

klaster-rolny.pl

klaster-spozywczy.pl

klaster-turystyczny.pl

klaster-zeglarski.pl

klaster-logistyki.pl

 

Przystąpienie do klastra to jednorazowa opłata w wysokości 150 PLN brutto

 

Więcej na Klastry Polskie